وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هواپیماهای جنگنده ارتش مصر بر فراز آسمان قاهره

هواپیماهای جنگنده ارتش مصر بر فراز آسمان قاهره
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در ششمین روز از ناآرامی های گسترده و تظاهرات ضد حکومتی در پایتخت مصر، هواپیماهای جنگنده بر فراز این شهر به پرواز درآمدند.

تحرکات نیروی هوایی ارتش مصر در آسمان قاهره در حالی است که همچنان هزاران غیرنظامی در خیابان ها علیه حسنی مبارک رئیس جمهوری این کشور شعار می دهند و خواستار کناره گیری وی از قدرت هستند.

روز یکشنبه همزمان با حرکت تعداد چشمگیری از خودروهای زرهی نیروهای نظامی به سوی میدان تحریر در جنوب قاهره وزیر دفاع مصر از یکی از پایگاه های ارتش دیدار کرد.

از سویی دیگر ناامنی و اقدامات تبهکاران و غارتگران به مساله ای جدی برای مردم قاهره و اسکندریه بدل شده است. مردم سعی دارند تا علاوه بر مبارزه با نیروی پلیس از خانه های خود نیز محافظت کنند.

برخی از معترضان در گفتگو با خبرنگاران خارجی، نیروهای پلیس را به غارتگری متهم کرده اند.

همچنین گزارش خبرگزاری ها شمار کشته شدگان از یکصد تن گذشته است و تاکنون هزاران تن مجروح شده اند. با این همه تطاهرکنندگان می گویند که تا سرنگونی حسنی مبارک به خانه های خود باز نخواهند گشت.

تلویزیون دولتی مصر نیز روز یکشنبه با پخش تصاویری از دستگیری مجدد کسانی خبر داد که پیش از این اعلام شده بود از برخی زندان های مصر گریخته اند.

بازداشت شدگان که اکثرا مجرمان غیرسیاسی محسوب می شوند بار دیگر به زندان بازگردانده شدند.