خبر فوری

ازدحام گردشگران در فرودگاه قاهره

ازدحام گردشگران در فرودگاه قاهره
اندازه متن Aa Aa

فرودگاه قاهره، روز یک شنبه شاهد ازدحام صدها مسافری بود که خواهان ترک مصر بودند. تعدادی از پروازها لغو شده و یا با تاخیر مواجه شده اند و این امر موجب بلاتکلیفی و سردرگمی مسافران شده است. در پی تداوم اعتراض ها به دولت حسنی مبارک، سفارت آمریکا در قاهره از شهروندان آمریکایی خواست که هرچه سریع تر مصر را ترک کنند. همچنین، این سفارت خانه به کارمندان غیر ضروری خود و خانواده دیپلمات ها اجازه خروج از مصر را داده است. ترکیه نیز، روز شنبه برای انتقال شهروندان خود به خارج از مصر اعلام آمادگی کرد. همزمان دولت چین نیز از شهروندان خود خواست که به مصر سفر نکنند.
 
از سوی دیگر، علیرغم نا آرامی ها در مصر، برخی گردشگران لهستانی همچنان به این کشور سفر می کنند. البته مقصد آنها شرم الشیخ و غردقه می باشد. 
  
یک شهروند لهستانی می گوید:“می دانیم که وضعیت مصرچندان آرام نیست، اما آژانس های گردشگری نه پول ما را پس می دهند و نه اجازه می دهند که تاریخ سفرمان را تغییر دهیم.”
 
پیش از این دولت لهستان، از شهروندان خود خواسته بود که در سفر به مصر جانب احتیاط را رعایت کنند، اما روز یکشنبه، از شهروندان خود خواست که به مصر سفر نکنند.     
 
  

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.