خبر فوری

اتحادیه اروپا از پلیس مصر خواست خویشتن داری نشان دهد

اتحادیه اروپا از پلیس مصر خواست خویشتن داری نشان دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به حوادث مصر از حسنی مبارک رییس جمهور این کشور خواست تا سریعا با احزاب مخالف وارد گفتگو شده و امکان اصلاحات واقعی در این کشور را فراهم سازد.

وی که در پایان اجلاس وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می گفت با تاکید بر اهمیت کمک اتحادیه اروپا به مصر، از شمار بالای کشته ها و زخمیهای حوادث اخیر این کشور ابراز تاسف کرد و از نیروهای پلیس خواست تا برای اجتناب از افزایش خشونت، خویشتنداری نشان دهند.

او همچنین از دولت مصر خواست تا بلافاصله تظاهرکنندگان مسالمت آمیز زندانی را آزاد کند.

حوادث مصر که تا کنون بیش از 125 کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته، واکنشهای متفاوتی در بین سران اروپایی که نگران رشد اسلام گرایی در این کشور هستند، داشته است.

خوزه لویی زاپاترو، نخست وزیر اسپانیا که به دلیل عدم موضع شفاف او در این زمینه مورد انتقاد قرار گرفته در واکنشی محتاط آمیز نسبت به حوادث مصر گفت که رویدادها به شکل سریع اتفاق می افتند و عواقب این حوادث روشن نیستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.