خبر فوری
This content is not available in your region

لباس شخصی ها در قاهره سازماندهی می شوند

لباس شخصی ها در قاهره سازماندهی می شوند
اندازه متن Aa Aa

حضور صدها تن از مردانی که در حمایت از حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر روز چهارشنبه در حوالی میدان تحریر شهر قاهره شعار سر می دادند و به معترضان یورش بردند توجه جهانیان را به خود جلب کرده است.
 
گزارش های رسیده حاکی است، لباس شخصی ها از نیروهای اطلاعاتی، پلیس و اجیرشدگانی بودند که تحرکات آنان سازماندهی شده بود.
 
یکی از آنان به خبرنگار یورونیوز می گوید:“ما 30 سال ساکت و آرام بویم اما در این سه روز گذشته نتوانستم بخوابیم یا به خانه هایمان بازگردیم. ما به همه آنانی که می خواهند ملت مصر علیه رئیس جمهوری اش تظاهرات کند می گوییم:نه! ”
 
روز چهارشنبه لباس شخصی ها در نزدیکی میدان تحریر، محل اصلی برپایی تظاهرات صد ها هزار معترض به حکومت حسنی مبارک تجمع کرده و سعی در پراکنده ساختن صفوف معترضان کردند.
 
در پی یورش آنان با چوب و چماق به سوی معترضان، صدها تن مجروح شدند.
 
تصویر ارسالی از سوی خبرنگار اعزامی یورونیوز نشان می دهد که پلیس از دور ناظر درگیری بوده و لباس شخصی ها را هدایت می کردند و این در حالی است که رسانه های دولتی مصر تلاش کردند تا حضور این افراد را به عنوان شهروندان طرفدار رئیس جمهوری توجیه کنند.
 
بامداد پنجشنبه دست کم پنج تن از مخالفان آقای مبارک به ضرب گلوله کشته و هشتصد تن نیز بشدت مجروح شدند.
 
درگیری و شلیک گلوله از سوی لباس شخصی ها در قاهره همچنان ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.