خبر فوری
This content is not available in your region

مذاکرات دولت مصر با احزاب مخالف آغاز شد

نظرها
مذاکرات دولت مصر با احزاب مخالف آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

روز یکشنبه 6 فوریه، تجمع اعتراضی مردم مصر در میدان تحریر در قاهره ادامه یافت. این روز برای وضعیت سیاسی و اقتصادی مصر یک روز کلیدی ارزیابی می شود، زیرا به تصمیم دولت بانک ها و فروشگاه ها که به مدت یک هفته تعطیل بود بازگشایی شدند.

امروز همچنین مذاکرات سیاسی بین نمایندگان احزاب اپوزیسیون با دولت آغاز شد.

تجمع امروز مردم در میدان تحریر بیش از دیروز است. در این تجمع ابتدا مسیحیان قبطی به برگزاری مراسم دعا پرداختند.

پس از مراسم دعای مسیحیان، مسلمانان نیز به برگزاری مراسم نماز در میدان تحریر پرداختند و برای مصر آرزوی برکت کردند. میدان تحریر و خیابان های اطراف آن توسط ارتش محافظت می شود.

در مذاکرات بین احزاب و سازمان های سیاسی اپوزیسیون مصر با دولت، نماینده حزب اخوان المسلمین نیز شرکت دارد. این حزب قبلا اعلام کرده بود که تا برکناری حسنی مبارک رئیس جمهور مصر از مقام خود، در مذاکرات شرکت نخواهد کرد. اما پس از آنکه اعضای دفتر سیاسی حزب دمکراتیک ملی که حزب حاکم و تحت رهبری حسنی مبارک است بطور جمعی از سمت های خود استعفا کردند، اخوان المسلمین نظر خود را تغییر داد و به مذاکرات پیوست.

اخوان المسلمین بزرگترین حزب سیاسی مصر محسوب می شود که در انتخابات معمولا می تواند تا 30 درصد آرای مردم را از آن خود کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.