خبر فوری
This content is not available in your region

نظرات مردم مصر درباره آینده سیاسی این کشور

نظرها
نظرات مردم مصر درباره آینده سیاسی این کشور
اندازه متن Aa Aa

یکی از اولویت های مصر در دوران پس ازحسنی مبارک، بازگشت نظم و امنیت به این کشور باستانی است. نیروهای ارتش در خیابان ها و مقابل ساختمان ها و مراکز حساس مستقرهستند.

ذکریا عبدل عزیز رئیس پیشین باشگاه قضات مصر می گوید:“من بر این باورم که باید کل مقامات نظام را مورد محاکمه قرار داد تا در آینده شاهد آنچه گذشت، نباشیم.”

یکی از رهبران جنبش می گوید:“هدف ما آگاه سازی جوانان است. آنها باید قانون اساسی را بشناسند تا بتوانند حقوق خود را مطالبه کنند.”

یک زن مصری می گوید:“حسنی مبارک 70 میلیارد دلار را با خود برد، اما ما در عوض مصر را پس گرفتیم. مهم نیست که چقدر در این میدان باقی بمانیم، یک روز، یک ماه یا یکسال، اما تمام نمادهای فساد را محاکمه خواهیم کرد و تمام پولهایی را که دزدیده اند، پس خواهیم گرفت.”

یک شهروند مصری هم شعری با مضمون وطن، زندگی و آزادی می خواند.

در جریان نا آرامی های چند هفته اخیر آسیب های فراوانی به اموال و ساختمان های دولتی در مصر وارد آمد.

محمد عبدل عظیم خبرنگار یورو نیوز در قاهره با نقل تیتر یک روزنامه می گوید:“مردم رژیم را سرنگون کردند واین به معنی زلزله پر قدرتی است که فضای سیاسی آرام مصر را دستخوش تکان های شدید کرد. سوالی که هم اکنون مطرح می شود اینست که نقش ارتش و اخوان المسلمین در آینده سیاسی مصر چه خواهد بود؟”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.