خبر فوری

دیدبان حقوق بشر: 84 نفر در ناآرامیهای لیبی کشته شده‌اند

دیدبان حقوق بشر: 84 نفر در ناآرامیهای لیبی کشته شده‌اند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان دیدبان حقوق بشر شمار کشته شدگان را پس از سه روز ناآرامی در لیبی 84 نفر اعلام کرد. این سازمان از کشته شدن 35 نفر در درگیریهای روز جمعه خبر داده است.

یک روزنامه خصوصی نزدیک به دولت می گوید نیروهای پلیس زمانی مجبور به تیراندازی شدند که مخالفان سعی کردند به انبار اسلحه پلیس حمله کنند.

در شهر بن‌غازی مراسم خاکسپاری کشته شدگان تظاهرات با درگیری نیروهای امنیتی و مخالفان همراه بود. نیروهای امنیتی با شلیک تیرهوایی سعی کردند جمعیت را متفرق کنند.

وزارت خارجه بریتانیا با محکوم کردن خشونتها در لیبی از شهروندانش خواسته است که به جز در موارد ضروری از سفر به شهرهای ناآرام لیبی از جمله بن‌غازی و البیضا خودداری کنند.

از زمان آغاز ناآرامیها در لیبی ورود خبرنگاران خارجی به این کشور ممنوع شده است و برقراری ارتباط با تلفن همراه بسیار دشوار شده است.

شبکه تلویزیونی الجزیره می گوید دولت لیبی با فرستادن پارازیت دسترسی به این شبکه را در لیبی غیرممکن کرده است و وب سایت این شبکه در لیبی مسدود شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.