خبر فوری
This content is not available in your region

میدان تحریر، مرکز پایکوبی مردم قاهره شد

نظرها
میدان تحریر، مرکز پایکوبی مردم قاهره شد
اندازه متن Aa Aa

حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر نیست و مردم قاهره روز جمعه برای به زیر کشیدن وی از قدرت به میدان تحریر نیامده اند بلکه هزاران مصری، پیروزی خود در برابر قدرت سیاسی را جشن گرفته اند.

شهروندی در جمع مردم حاضر در میدان تحریر به خبرنگار یورونیوز گفت:“همه آنچه ما برای مصر می خواهیم این است که مصر دوباره چنان گذشته مصر باشد. حقوق و وجدان برقرار باشد. رئیس جمهوری آگاه و جامعه آگاه داشته باشد. دولت مطلوبی داشته باشد که به مردم و به ویژه محرومان توجه کند.”

یک بانوی جوان نیز گفت: “صادقانه بگویم که من بسیار به اینکه مصری هستم افتخار می کنم و وقتی که به خارج سفر می کنم می توانم بدون اینکه از کسی خجالت بکشم بگویم که مصری هستم. همه به من احترام خواهند گذاشت چون مصر هستیم و در این انقلاب مشارکت کرده ام. به راستی که من عاشق مصر هستم.”

تظاهرات و راهپیمایی در قاهره جای خود را به جشن خیابانی داده است. مردم مصر از بامداد روز جمعه در خیابان ها دوشادوش یکدیگر پایکوبی کردند.

حسنی مبارک سه دهه بر مردم مصر حکومت کرد و در نهایت تسلیم اعتراض های بی وقفه خیابانی شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.