خبر فوری

پایان نشست گروه بیست در پاریس: باز هم وعده و وعید

پایان نشست گروه بیست در پاریس: باز هم وعده و وعید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزرای دارایی کشورهای عضو گروه بیست در پایان نشست دوروزه خود در پاریس وعده دادند تا پایان ماه آوریل در مورد شاخص های تعیین عدم توازن اقتصادی در سطح جهان به توافق نهایی برسند.
 
کریستین لگارد وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که کشورش از ابتدای سال جاری میلادی ریاست گروه بیست را بر عهده دارد، ضمن ابراز رضایت از دستاوردهای این نشست، گفت شاخص هایی نظیر میزان بدهکاری، کسری بودجه، پس انداز و سرمایه گذاری از جمله مواردی هستند که بعنوان شاخص تعیین میزان عدم توازن از آنها استفاده خواهد شد. وی اضافه کرد: “برای شما که این بحث را با دقت و حوصله دنبال کرده اید، همانطور که می توانید تصور کنید، بگویم که نهایی شدن نرخ تغییر ارز و سیاست های مالی، نیازمند بحث و بررسی بیشتری هستند.”
 
چین با مخالفت خود در مورد بکارگیری نرخ تبدیل ارز و میزان ذخیره های پولی بعنوان شاخص های تعیین میزان عدم توازن، جلسه را از رسیدن به یک نتیجه دلخواه محروم کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.