وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شاهدان محلی می گویند کنترل شهر اجدابیای لیبی در دست مخالفان است

شاهدان محلی می گویند کنترل شهر اجدابیای لیبی در دست مخالفان است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که فعالیت رسانه های مستقل در لیبی محدود شده است، شاهدان محلی از شهر اجدابیا گزارش کرده اند که کنترل این شهر کوچک در دست مخالفان افتاده است.

یک شاهد عینی از شهر اجدابیا به یورونیوز گفت: «در تظاهرات پنجشنبه در شهر اجدابیا تظاهرکنندگان ساختمان محلی کمیته انقلاب لیبی را آتش زدند. نیروهای امنیتی دولتی به سمت ما تیراندازی کردند و چهار نفر از تظاهرکنندگان را کشتند. از روز جمعه کنترل شهر به طور کامل در دست مخالفان است. تظاهرکنندگان 14 ساختمان دولتی را آتش زدند. آنها عکسهای معمر قذافی را آتش زدند. گروه هایی برای اداره شهر تعیین شده اند. ما از سازمان ملل متحد و همه مردم باوجدان دنیا می خواهیم که به یاری مردم شهر اجدابیا بیایند. دولت نیروهای ویژه ای را برای سرکوب ما فرستاده است اما ما برای روبرو شدن با آنها آماده هستیم. همه مردم آماده دفاع از شهر هستند. به ما خبر رسیده است که نیروهای دولتی قرار است در فرودگاهی در نزدیکی شهر فرود بیایند. من به شما اطمینان می دهم که همه مردم شهر اجدابیا آماده جنگ با این خائنان در آفریقا هستند.»