خبر فوری

صحنه اعتراض‌های بحرین: ارتش رفت، پلیس آمد

صحنه اعتراض‌های بحرین: ارتش رفت، پلیس آمد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی بحرین عقب نشینی از صحنۀ اعتراض‌های ضدودولتی را در منامه، پایتخت این کشور آغاز کردند. اما عده ای از معترضان بار دیگر به صحنه باز گشتند.

نیروهای نظامی روز شنبه به دستور ولیعهد این کشور، سلمان بن حمد آل خلیفه، حفظ امنیت شهر و میدان “لوءلوء“، از صحنه‌های اصلی اعتراض ها را به نیروهای پلیس سپردند.

ولیعهد بحرین روز شنبه در پیام تلویزیونی خود در بارۀ وضع کشور گفت: «امروز اوضاع بحرین به حالت عادی بازگشت. بار دیگر تأکید می‌کنم که وظیفۀ ما بحرینی هاست که صلح و ثبات را حفظ کنیم و از افتادن کشور به بحران جلوگیری کنیم. هر چه بیشتر آرامش را حفظ کنیم، زود‌تر به اهداف خود می‌رسیم.»

پس از سرکوب خونین معترضان در روز پنج شنبه، اوضاع در روز شنبه همچنان پرتنش بود. روز جمعه چهار تن از معترضان کشته شده در تظاهرات ضددولتی به خاک سپرده شدند.

در روزهای گذشته ارتش بحرین برای جلوگیری از اعتراض ها میدان لوءلوء را در مرکز منامه به تصرف خود در آورده بود.

نارضایتی ها و اعتراض‌ها علیه دولت سنی مذهب بحرین بیشتر در میان شیعیان به چشم می‌خورد که دو سوم جمعیت آن را تشکیل می‌دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.