خبر فوری
This content is not available in your region

خرس طلایی برلیناله ایرانی شد

نظرها
خرس طلایی برلیناله ایرانی شد
اندازه متن Aa Aa

جشنواره فیلم برلین، برلیناله، از اول تا آخر ایرانی بود. این جشنواره که با قرائت نامه جعفر پناهی در مراسم افتتاحیه آغاز شد، با حضور درخشان ایرانی ها هم به پایان رسید.

اصغر فرهادی با فیلم “جدایی نادر از سیمین” توانست خرس طلایی این جشنواره را شکار کند. همچنین گروه بازیگران زن (لیلا حاتمی، سارینا فرهادی و سارا بیات) نیز خرس نقره ای فستیوال را ربود. این موفقیت نصیب گروه بازیگران مرد نیز شد، بازی فوق العاده پیمان معادی و شهاب حسینی، باعث شد تا این فیلم سومین جایزه جشنواره را با اقتدار از آن خود کند.

موفقیت های چشمگیر فیلم جدایی نادر از سیمین در حالیست که پیش تر وزارت ارشاد ایران یک بار مجوز ساخت این فیلم را به خاطر حمایت اصغر فرهادی از همکارش، جعفر پناهی لغو کرده بود.

خرس نقره ای جشنواره هم به فیلم سیاه و سفید “اسب تورین” ساخته کارگردان مجار رسید تا این فیلم بهترین اثر از دید منتقدان باشد. این فیلم درباره زندگی نیچه، فیلسوف مشهور آلمانی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.