خبر فوری

توسعه بازی های کامپیوتری به استفاده در علم پزشکی

توسعه بازی های کامپیوتری به استفاده در علم پزشکی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دستگاه ساخت شرکت مایکرو سافت بنام کنکت که سال گذشته به بازار آمد صرفا یک بازی کامپیوتری بود. اما نابغه های کامپیوتر و علوم دیگر به سرعت راه های دیگری برای استفاده از آن کشف کردند، راه هایی چه بسا مفید تر.

نکته در استفاده از دوربین های معمولی و مادون قرمز برای ردیابی حرکات انسان و تبدیل آن به فرمان برای کامپیوتر است.

در یک مرکز تحقیقاتی فن آوری درلوزان سویس با استفاده از دو دستگاه کینکت، یک سیستم دوربین مدار بسته اختراع کردند که با ارسال امواج، فاصله اشیا را با دوربین دقیقا اندازه می گیرد.

و در دانشگاه برن ، پژوهشگران انستیتوی پزشکی هم به این ابزار علاقمند هستند. حتی از ابزار های گران قیمت رپژوهشی هم برابری می کند.

پاتو لوژیست ها ، در جریان آزمایش های آسیب شناسی معمولا دست شان آلوده به خون و کار کردن با کامپیوتر بدون تماس دست بسیارمشکل است. اما با استفاده از کینکت، آنها می توانند آزمایش ها را به راحتی انجام دهند.

گرچه استفاده از یک دستگاه بازی کامپیوتری مایکرو سافت در آزمایشگاه غریب به نظر می رسد و مایکرو سافت انتظارچنین چیزی را نداشت، اما اکنون بجای جنگ ومخالفت، ظاهرا در نهایت به پذیرش ان مجاب شده است.

مایکرو سافت شکایت رسمی و پرونده سازی را دنبال نمی کند. بلکه بر عکس از این تبلیغات مجانی هم خوشنود است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.