خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا دولت لیبی را تحریم کرد

آمریکا دولت لیبی را تحریم کرد
اندازه متن Aa Aa

آمریکا همان طور که وعده داده بود لیبی را به صورت یک جانبه تحریم کرد. تحریمهای آمریکا شامل مسدود کردن داراییهای معمر قذافی، فرزندان او و مقام های عالی رتبه دولت لیبی می شود. یکی از مقام های کاخ سفید گفته است که آمریکا به رایزنی با کشورهای اروپایی برای وضع تحریمهای بیشتر علیه لیبی ادامه می دهد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در پشت درهای بسته پیش نویس تحریم لیبی را بررسی کردند. خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که تحریم نظامی، تحریم سفرهای خارجی و مسدود کردن اموال رهبران این کشور از جمله بندهای این پیش نویس است.

نماینده لیبی در سازمان ملل متحد در اتفاقی نادر اقدامات معمر قذافی را محکوم کرده است و به همراه دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار اقدام فوری شورای امنیت علیه خونریزیهای دولت لیبی شد. عبدالرحمان شلغم که پیش‌تر با معاونش در محکوم کردن معمر قذافی همراهی نکرده بود، از رهبر لیبی خواست مردم این کشور را رها کند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد به اعضای شورای امنیت گفت: «وقت آن رسیده است که شورای امنیت به یک اقدام اساسی دست بزند. روزها و ساعتهای پیش رو برای مردم لیبی بسیار تعیین کننده است. همین طور برای مردم منطقه.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.