خبر فوری

دستگیری و بازداشت مزدوران قذافی توسط نیروهای مردمی

دستگیری و بازداشت مزدوران قذافی توسط نیروهای مردمی
اندازه متن Aa Aa

با آزاد شدن شهر بن غازی و کنترل شهر توسط کمیته های مردمی، ده ها نفر از کسانی که از نظر نیروهای مخالف قذافی، حامیان و مزدوران ژنرال قذافی به حساب می آیند، دربازداشتگاه موقتی در محوطه دادگاه این شهر زندانی شده اند.

نیروهای مردمی از حضورمزدوران اهل چاد، صرب و کروات در درگیری های خیابانی خبر می دهند اما دولت چاد این موضوع را تکذیب کرده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر که بر این محل نظارت دارد، معتقد است که برخی از این زندانیان مزدور نیستند و تعدادی از آنان کارگران ساده ای هستند که در لیبی کار می کرده اند.

یکی از بازداشت شدگان می گوید:” ما دنبال کار می گشتیم و با بارکش جا به جا می شدیم. به ما گفتند که اگر به طرابلس بروید می توانید مجانی پرواز کنید، بعد ناگهان دیدیم که اینجا پیاده شدیم.”

البته این زندانی ها شانس آوردند که در فرودگاه دستگیر شدند، زیرا کسانی که در خیابان توسط مردم خشمگین دستگیر می شدند، حتی باوجود دفاع بعضی از تظاهرکنندگان از آنها، به شدت مورد ضرب و شتم قرارمی گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.