خبر فوری
This content is not available in your region

مردم لیبی شهر های بیشتری رابه کنترل خود درمی آورند

نظرها
مردم لیبی شهر های بیشتری رابه کنترل خود درمی آورند
اندازه متن Aa Aa

بعد از بنغازی و زاویه، شهر مصراته سومین شهر بزرگ لیبی است که بدست مردم افتاده است. بنا برگزارش ها، شیه نظا میان مخالف دولت با بیرون راندن نیروهای ارتش وفاداربه سرهنگ قذافی کنترل این شهر ساحلی را ازپنج شنبه شب به دست گرفتند.

شهر زاویه در 30 کیلومتری طرابلس که در کنترل مردم است، اکنون به مرکز درگیر ی ها تبدیل شده است. گزارش ها حاکی از تجدید نیروی وفادران به معمر قذافی در اطراف زاویه و تدارک حمله آنها به این شهر است.

با وجود گزارش های رسیده از درگیری در شهرطرابلس، تصایر پخش شده از شهر طرابلس از تلویزیون دولتی لیبی نشان می دهد که این شهر همچنان در کنترل نیروهای دولتی است و هلی کوپنر ها و ارتش این شهر را حفاظت می کنند.

در حال حاضر بیشتر شهر های ساحلی لیبی و مناطق نفت خیز این کشور در دست نیروهای مخالف دولت است. بنا به گفته ناظران سیاسی نبرد نهایی بین مردم لیبی و دولت سرهنگ قذافی و طرفداران او در طرابلس تعیین می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.