خبر فوری
This content is not available in your region

کمک های انساندوستانه به بن غازی، ضرورتی جدی

نظرها
کمک های انساندوستانه به بن غازی، ضرورتی جدی
اندازه متن Aa Aa

پس از بازگشت آرامش نسبی به شهر بن غازی رساندن کمک های غذایی و انساندوستانه به این شهر ضرورتی است که اهمیت جدی پیدا کرده است.

این کمک ها شامل مواد غذای و داروست که از خاک مصر به لیبی می رسد و توسط داوطلبین مصری، تونسی و ترک، تقسیم و بین اهالی توزیع می شود.

کمیساریای عالی پناهنگی از دشواری وضعیت آوارگان جنگی و کمبود مواد غذایی بخصوص در بن غازی ابراز نگرانی کرده است، زیرا شهر بن غازی دومین شهر بزرگ لیبی که پس از آزادی نقش پشت جبهه را برای مخالفین قذافی در پایتخت ایفا می کند، دچار آشفتگی است.

فرانچسکا چکاردی، خبرنگار اسپانیایی در بن غازی دربیان مشاهدات خود می گوید که به علت جو انقلابی این شهر هنوز کاملاً به زندگی عادی باز نگشته است.

وی می افزاید که مغازه ها به تدریج بازگشایی می شوند و رفت و آمد خودروها کم و بیش عادی است ولی سیستم ارتباطات هنوز دچار اشکال است و اینترنت راه نیافتاده، در نتیجه ارتباط بن غازی با کشورهای دیگر قطع است. بانک ها هم بسته اند و کودکان نیز هنوز به مدرسه برنگشته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.