خبر فوری
This content is not available in your region

عملیات سری ارتش بریتانیا در صحرای لیبی

نظرها
عملیات سری ارتش بریتانیا در صحرای لیبی
اندازه متن Aa Aa

دو هواپیمای ارتش بریتانیا در صحرای کشور بحران زده لیبی فرود آمدند تا در یک عملیات سری 150 نفر را از این کشور خارج و به مالت منتقل کنند.

خبرنگار یورونیوز در مالت می گوید: «جزیره مالت از روز دوشنبه مقصد اصلی خارجیان فراری از لیبی شده است. در 5 روز گذشته بیش از 2000 نفر از مسافران لیبی به این فرودگاه کوچک آمده اند.»

گفته می شود این عملیات به دستور دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا انجام شده است که مورد انتقاد رسانه های این کشور قرار گرفته بود.

کنسول استرالیا در لیبی که یکی از مسافران پرواز مالت بود می گوید: «این یکی از تجربیاتی بود که من هرگز فراموش نمی کنم. من فکر می کنم همه ما که لیبی را ترک کردیم ناراحت باشیم. بسیاری از ما دوستان لیبیایی داریم. مردم لیبی خیلی مهربان هستند. قطعا حقشان نیست که این چنین وحشیانه با آنها بدرفتاری بشود»

دولت چین هم حدود 16 هزار تبعه چینی را به کشورهای نزدیک لیبی مثل یونان، تونس، مصر و مالت منتقل کرده است. نیروی هوایی چین قرار است در دو هفته آینده روزی 15 هواپیما برای خارج کردن شهروندان چینی از لیبی به این کشور بفرستد. حدود 30 هزار تبعه چین در لیبی زندگی می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.