خبر فوری
This content is not available in your region

تصویب قطعنامه تحریم لیبی با رای قاطع شورای امنیت

نظرها
تصویب قطعنامه تحریم لیبی با رای قاطع شورای امنیت
اندازه متن Aa Aa

قطعنامه تحریم لیبی با رای مثبت همه 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد.

نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد که از تنظیم کنندگان این قطعنامه بود گفت: «این قطعنامه خواهان توقف فوری خشونت و سرکوب در لیبی است. این قطعنامه از دولت لیبی می خواهد به حقوق بشر و قوانین بین المللی احترام بگذارد و افراد مسئول در خشونتها را شناسایی کند. تصویب این قطعنامه از طریق تحریم نظامی و مسدود کردن داراییها و ممنوعیت سفر مقامهای بلندپایه این کشور راهی عملی برای برآوردن این خواسته ها را فراهم می کند»

این قطعنامه دولت لیبی را تهدید کرده است که سرکوب خشونت بار مخالفان ممکن است به محاکمه رهبران این کشور به اتهام «جنایت علیه بشریت» در دادگاه های بین المللی منجر شود.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد یک روز پس از ابلاغ تحریمهای یک جانبه آمریکا علیه معمر قذافی تصویب شد.

ابراهیم دباشی، معاون نمایندگی لیبی در سازمان ملل متحد از حامیان این قطعنامه بود گفت: «حکومت طرابلس دیگر مشروعیت ندارد. تصویب این قطعنامه به مردم لیبی که مقاومت می کنند دلگرمی می دهد. این قطعنامه به پایان دادن به حکومت فاشیستی که در طرابلس حاکم است کمک می کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.