خبر فوری

اروپا و سیاست تحریم، تهدید و مذاکره با لیبی

اروپا و سیاست تحریم، تهدید و مذاکره با لیبی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که ارتش معمر قذافی رهبر لیبی همچنان به سرکوب شدید مخالفان خود ادامه می دهد و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو هم در حال بررسی حمله نظامی به لیبی است، سوالی که هم اکنون مطرح شده این است که آیا میزان و مسببان جنایتهای صورت گرفته در لیبی به درستی مشخص شده است و این که دولت لیبی می تواند مخاطب قابل اعتمادی برای مذاکره با غرب باشد؟

آگوستینو میوتزو، مدیر امور مقابله با بحرانها و هماهنگی عملیاتی در بخش امور بین الملل اتحادیه اروپا با تاکید بر ضرورت حصول اطمینان از تعیین دقیق مسولان کشتارهای لیبی افزود که سفیران اروپا در این کشور خواستار انجام یک تحقیق در این زمینه شده اند.

او همچنین با اشاره به تحریمهای صورت گرفته علیه لیبی تاکید کرد که قبل از هر عملیات دیگری باید تمام راههای سیاسی و دیپلماتیک بررسی شوند.

آقای میوتزو همچنین با اشاره به این که هم اکنون هشت سفیر اتحادیه اروپا با مجوز دولت لیبی در این کشور فعالیت دارند، نتیجه گیری کرد که دولت لیبی همچنان مخاطب اتحادیه اروپا محسوب می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.