خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت خبرنگاران بی‌بی‌سی در زاویه

بازداشت خبرنگاران بی‌بی‌سی در زاویه
اندازه متن Aa Aa

مخالفان دولت لیبی هنوز خبر دولت را مبنی بر پس گرفتن شهر زاویه تایید نکرده اند. تلاش تیم خبرنگاران بی بی سی هم برای تایید این خبر بدون نتیجه ماند. چرا که نیروهای امنیتی معمر قذافی خبرنگار و فیلمبردار تلویزیون بی بی سی عربی را در آستانه ورود به زاویه بازداشت و بیست ساعت زندانی کردند.

گوکتای کورالتان، فیلمبردار بی بی سی از مشاهداتش در بازداشتگاه می گوید: «برای من توضیح شرایط بدی که در آنجا وجود داشت دشوار است. اکثر زندانیان کتک خورده بودند و استخوانهایشان شکسته بود. حالشان بد بود و فریاد می زدند.»

فراس کیلانی، دیگر خبرنگار بازداشت شده از شکنجه زندانیان این بازداشتگاه می گوید: «در یک سلول حدود ده تا دوازده زندانی بود که دو نفر از آنها مصری و بقیه عرب بودند. اکثر آنها اهل زاویه بودند. بر طبق گفته آنها این زندانیان یا مخالفان قذافی بودند یا متهم به جنگ علیه ارتش لیبی شده بودند. حال چهار نفر از آنها خیلی بد بود. من نشانه های شکنجه را در صورت و بدن آنها دیدم. من مطمئنم شکنجه شده بودند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.