خبر فوری
This content is not available in your region

در لیبی نبرد بر سر کنترل راس لانوف ادامه دارد

در لیبی نبرد بر سر کنترل راس لانوف ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه لیبی شاهد ادامه درگیری ها میان نیروهای وفادار به معمر قذافی و نیروهای مخالف بود. این نبردها بیشتر در شهر راس لانوف و اطراف آن جریان دارد. در همین حال گزارش های ضد و نقیضی در خصوص کنترل شهر راس لانوف وجود دارد. نیروهای مخالف اعلام کرده اند که توانسته اند پس از نبردی سنگین، نیروهای دولتی را از مناطق مسکونی شهر راس لانوف عقب برانند.

در همین حال تلوزیون دولتی لیبی با نشان دادن تصاویری از نیروهای وفادار به دولت، اعلام کرد که شهر راس لانوف در کنترل نیروهای دولتی است. پیش از این نیروهای دولتی با استفاده از برتری هوایی خود به پبروزی هایی را در این منطقه دست یافته بودند.

اما در طرابلس، معمر قذافی در واکنش به مذاکرات رهبران اتحادیه اروپا در مورد لیبی، تهدید کرد که اگر اروپا به رویه کنونی خود در برخورد با این کشور ادامه دهد، لیبی دیگر در «مبارزه با تروریسم» و«جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی»، با اروپا همکاری نخواهد کرد.

روز جمعه در شهر بن غازی ، بیش از ده هزار نفر در نماز جمعه شرکت کردند.این افراد خواستار کناره گیری معمر قذافی از قدرت بودند و با حمل پلاکارد هایی خواستار آزادی و برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز لیبی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.