خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگو با شاهد عینی زلزله ژاپن

نظرها
گفتگو با شاهد عینی زلزله ژاپن
اندازه متن Aa Aa

زلزله 8.9 ریشتری در کشوری زلزله خیز مثل ژاپن هم غیرقابل انتظار بود. زلزله ای که در ساعتهای میانی روز جمعه باعث نگرانی بسیاری از کسانی شد که در محل کار خود بودند. یک شهروند فرانسوی ساکن ژاپن در مصاحبه ای ویدیویی با یورونیوز از مشاهدات خود می گوید:

در لحظه وقوع زلزله من احساس کردم که اتفاق مهمی در حال رخ دادن است. با شدت گرفتن زلزله این حس قویتر شد. تا وقتی که واقعا باورمان شد که باید منتظر یک اتفاق بد باشیم. در آن لحظات فقط امیدوار بودیم که همه چیز به خوبی تمام بشود.

ما در دفتر کار چمدانی داریم که یک کلاه ایمنی، مقداری آب و غذا و یک پتو را در آن قرار داده ایم. بلافاصله کلاه ایمنی خودمان را پوشیدیم و در بیرون ساختمان جمع شدیم.

اوضاع شهر الان آرام است و با وجود حضور عده زیادی از مردم در خیابانها، مردم خونسردی خودشان را حفظ کرده اند.

هشدار سونامی خیلی سریع صادر شد و بسیار موثر بود. درست لحظاتی پس از تکانهای اولیه زلزله. من قبل از ترک دفتر کارم در اینترنت دیدم که هشدار سونامی صادر شده است.

من از همکارانم شنیدم که این زلزله شدیدترین زمین لرزه توکیو بوده. با وجود این مساله مردم به روال عادی زندگی خودشان برگشته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.