خبر فوری

تخلیۀ فوری سکنه از بیست کیلومتری نیروگاه فوکوشیما

تخلیۀ فوری سکنه از بیست کیلومتری نیروگاه فوکوشیما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مسئولان ژاپنی پس از انفجار جدید روز سه شنبه در نیروگاه فوکوشیما دایچی از ساکنان مناطق اطراف این نیروگاه خواستند منطقه را به سرعت ترک کنند. اکنون دستور تخلیۀ مناطق مسکونی در شعاع بیست کیلومتری نیروگاه اتمی فوکوشیما در سواحل شمال شرقی ژاپن صادر شده است.

بسیاری از مردم نواحی اطراف این نیروگاه، پیش‌تر منطقه را ترک کرده‌اند. در عین حال، از ساکنان حد فاصل ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری این نیروگاه نیز خواسته‌اند در مکان‌های بسته بمانند.

یک شهروند ژاپنی که به محل اسکان موقت انتقال یافته ضمن گلایه از نبود شفافیت در اظهارات مسئولان، در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: «انرژی هسته‌ای مخوف‌ترین پدیده است که در اختیار داریم. از سونامی هم سهمگین‌تر است. دولت حزب حاکم و مدیران دولتی هیچ یک به شهروندان نمی‌گویند که واقعا چه اتفاقی در حال رخ دادن است.»

در عین حال، کار انتقال ۷۰ هزار تن ازساکنان محدوده بیست کیلومتری نیروگاه پایان یافته است و اسکان سایر شهروندان نیز روز سه شنبه ادامه داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.