خبر فوری

درخواست مجدد کمیسیون اروپا از ایرلند برای افزایش مالیات شرکتها

درخواست مجدد کمیسیون اروپا از ایرلند برای افزایش مالیات شرکتها
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاسخ مجدد منفی ایرلند به درخواست کمیسیون اروپا برای بالا بردن مالیات شرکتهای این کشور و هم تراز کردن آن با سایر کشورهای اروپایی، اعتراض این کمیسیون را بر انگیخته است.

الگیرداس سمتا، کمیسر اروپا در امور مالیات گفت: “سیستم مالیات مشترک اروپایی سیستمی است که برای همه نوع شرکتی اعم از کوچک و متوسط طراحی شده و اسکلت اقتصاد اروپا محسوب می شود.”

او افزود که البته این سیستم اختیاری است و شرکتها می توانند بین سیستم پرداخت مالیات اروپایی و سیستم کشور خود یکی را انتخاب کنند.

آلمان و فرانسه ایرلند را متهم می کنند که میزان مالیات برسود شرکتهایش که هم اکنون 12.5 درصد می باشد بسیار پایین تر از میزان استاندارد اروپایی است.

هیدی لوکید، از کنفدراسیون کارفرمایان ایرلند هم در این باره می گوید: “ما با صحبت با شرکتها در مورد مالیات آنها یک چیز را دریافته ایم و آن غیر قابل پیش بینی بودن آن است. آنها دوست دارند بدانند که چگونه این سیستم می تواند ساده، شفاف و ثابت باشد. ولی ما فکر نمی کنیم که به این سادگی باشد. عوامل زیادی وجود دارند و این شرکتها نیاز دارند در مورد آن فکر کنند و آن را بفهمند.”

شرکای اروپایی ایرلند در مقابل افزایش مالیات شرکتهای این کشور قول داده اند که شرایط اعطای وام که اقتصاد ورشکسته ایرلند به آن نیاز دارد را تسهیل خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.