خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز مراسم جشن 150 سالگی اتحاد ایتالیا

نظرها
آغاز مراسم جشن 150 سالگی اتحاد ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

جیورجیو ناپولیتانو، رییس جمهوری ایتالیا، شامگاه چهارشنبه مردم این کشور را به برگزاری هرچه باشکوهتر جشن صد و پنجاه سالگی اتحاد ایتالیا دعوت کرد. وی در این سخنان همچنین از مردم خواست به شناخت“ریشه های هویت ملی” ایتالیا اهتمام بورزند.

رییس جمهوری ایتالیا به هنگام سخنرانی خود در مراسم افتتاحییه، ضمن ابراز احترام به ایتالیایی ها در تمام اعصار گذشته تا به حال و در هر شرایط اجتماعی، گفت:“مردم ایتالیا با هر عقیدۀ سیاسی باید برای گرامیداشت این روز در کنار هم قرار بگیرند.”

پاپ بندیکت دوم نیز با ارسال پیامی، اتحاد ایتالیا را در نتیجۀ همراهی عقاید مختلف دینی و سیاسی در این کشور دانسته است.

روز هفدهم مارس برابر با صدو پنجاهمین سالگرد اتحاد ایتالیا در سال 1861 است. پیش از این تاریخ، ایتالیا به هفت ایالت تقسیم شده بود که به صورت فدرالی اداره می شدند. مراسم بزرگداشت 150 سالگی اتحاد لیبی از روز چهارشنبه آغاز شده و روز پنجشنبه به پایان خواهد رسید.

طی این دو روز برنامه های مختلفی از جمله آتش بازی، نمایشگاههایی با موضوعات مربوط به اتحاد ایتالیا و کنسرت های مختلف موسیقی در سراسر کشور برگزار خواهد شد. این مراسم شامگاه چهارشنبه با حضور رهبران سیاسی این کشور و اجرای اپرایی توسط ریکاردو موتی به پایان خواهد رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.