خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش مقامات اروپایی به تصمیم لیبی برای آتش بس نظامی

نظرها
واکنش مقامات اروپایی به تصمیم لیبی برای آتش بس نظامی
اندازه متن Aa Aa

بعد از اعلام خبر آتش بس نظامی از سوی دولت معمر قذافی مقامات سیاسی کشورهای اروپایی نسبت به این تصمیم واکنش نشان دادند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که صبح روز جمعه نیز از آمادگی کشورش برای حمله نظامی علیه دولت معمر قذافی خبر داده بود، درباره تصمیم لیبی گفت:

“ما از روی عملکرد او قضاوت خواهیم کرد نه از روی حرفهایش. چیزی که کاملا واضح و مشخص است، این است که تصمیم شورای امنیت سازمان ملل می گوید که او باید عملیات نظامی خود را علیه معترضان متوقف کند”

برنارد والرو، سخنگوی وزارت ‌خارجه فرانسه نیز دریک نشست خبریدر این باره گفت: “ به همه توصیه میکنم که با احتیاط به اظهارات اخیر قذافی توجه کنند. به خاطر بیاوریم همه آن چیزهایی را که او طی سه ماه گذشته گفته است. به خصوص دوست دارم به خاطر بیاوریم شرایط وحشتناک این کشور را که او در برابر مردم خودش ایستاده است و اینها تنها در کلمات نیست بلکه او واقعا مرتکب جنایت شده است.”

کاترین اشتون مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز در واکنش به تصمیم دولت لیبی برای اعلام آتش بس نظامی گفت: “چیزی که اتحادیه اروپا بر روی آن تاکید دارد این است که ما می توانیم با تحریم های شدید اقتصادی و افزایش حمایت های بشر دوستانه از مردم لیبی، آنها را حمایت کنیم. به نظرم خیلی بهتر بود که در تصمیم گیریها به طور کاملا مشخص بر روی تحریم علیه دارایی های نفتی لیبی نیز توجه می شد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.