خبر فوری
This content is not available in your region

نیروگاه هسته ای برق شو در فرانسه زیر ذره بین

نیروگاه هسته ای برق شو در فرانسه زیر ذره بین
اندازه متن Aa Aa

نیروگاه هسته ای برق شو با مساحت 200 هکتار در شمال شرق فرانسه واقع شده است. این نیروگاه که در دهه 60 میلادی تاسیس شده دارای دو بخش و سه رآکتور می باشد. در سال 2004 سه حادثه در سطح یک که کمترین سطح خطر محسوب می شود در این نیروگاه روی داد.

اما اولیویه لامار، مدیر طرح قدرت هسته ای می گوید: “ما اینجا یک سازمان بحران داریم که متشکل از 56 نفر هستند و در فاصله کمتر از یک ساعت می توانند در اینجا حاضر شوند. ما همچنین سناریوهایی را برای مقابله با هر گونه درز و یا نشت مواد رادیو اکتیو پیش بینی کرده ایم. ما تکنیکی داریم که فشار را برای متوقف کردن نشت کاهش می دهد، سپس ما رآکتور را سرد کرده و آن را در حالت امنی قرار می دهیم.”

این در حالی است که در نوامبر سال 2006 و هنگام انجام عملیات مرمت نیز، بیشتر از میزان متعارف گاز رادیو اکتیو از این نیروگاه خارج شده است.

به همین دلیل در سپتامبر سال 2007 اداره امنیت هسته ای فرانسه اعلام کرد که عملیاتی برای ارتقاء سطح ایمنی این نیروگاه باید صورت گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.