خبر فوری
This content is not available in your region

نیروهای ائتلاف از 107 پایگاه نظامی به لیبی حمله می کنند

نظرها
نیروهای ائتلاف از 107 پایگاه نظامی به لیبی حمله می کنند
اندازه متن Aa Aa

در پی تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع در لیبی، کشورهای فرانسه، بریتانیا و آمریکا اعلام کردند که برای اجرای قطعنامه شورای امنیت به این کشور حمله خواهند کرد. 
 
این در حالیست که برخی اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو نظیر آلمان و ترکیه با مداخله نظامی این سازمان در لیبی مخالفند، اما در عین حال پایگاههای نظامی خود را در اختیار نیروهای ائتلاف قرار خواهند داد.
 
به این ترتیب، نیروهای ائتلاف از 107 پایگاه نظامی ناتو در منطقه از قبرس تا ایتالیا به اهداف از پیش تعیین شده در لیبی حمله خواهند کرد.
 
نیروهای ائتلاف قرار است پایگاههای دریایی، زمینی و هوایی لیبی را منهدم کنند. این اهداف ازشهر طبرق در شمال شرقی تا طرابلس در شمال غربی لیبی و همچنین در جنوب این کشور قرار دارند.  
 
هفته گذشته نیز ایالات متحده آمریکا کشتیهای خود در منطقه را به سمت آبهای لیبی اعزام کرده بود تا آماده مداخله احتمالی در این کشور باشد.
 
 
در همین حال دولت لیبی نیز به مخالفان اعلام آتش بس کرده و از کشورهای چین، ترکیه و مالت خواسته است با اعزام نمایندگانی به آن کشور، روند آتش بس را نظارت کنند. این در حالیست که ارتش این کشور همچنان به حمله علیه مواضع مخالفان ادامه می دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.