خبر فوری
This content is not available in your region

دستکم شش کشته در درگیری های صبح چهارشنبه در سوریه

دستکم شش کشته در درگیری های صبح چهارشنبه در سوریه
اندازه متن Aa Aa

در تازه ترین درگیری روز چهارشنبه میان نیروهای پلیس و معترضان در شهر درعا دستکم شش نفر کشته و چندین نفر نیز مجروح شدند.
 
این افراد که شمار آنها به صدها نفر می رسید، در حالیکه از روز سه شنبه در مسجدی در محلۀ قدیمی این شهر تجمع کرده بودند، پس از ساعت ها محاصره توسط پلیس مورد حمله قرار گرفتند.
 
با این تعداد قربانی، شمار کشته شدگان از آغاز تظاهرات ضد دولتی در شهر درعا که در جنوب سوریه واقع است، به 10 تن رسید.
 
خشونت های صبح امروز علیه معترضان در حالی صورت می گیرد که روز گذشته کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از مقامات سوریه خواسته بود استفاده از خشونت علیه تظاهرکنندگان را خاتمه دهند.
 
دولت سوریه فرماندار این منطقه را برکنار کرده است اما مخالفان همچنان بر دیگر خواسته های خود از مبارزه با فساد مالی مقامات سیاسی و لغو وضعیت فوق العاده در این کشور که از 43 سال پیش به این سو در این کشور به اجرا در می آید، تاکید می کنند.
 
تظاهرات در شهر درعا از روز جمعه و به دنبال دستگیری پانزده دانشجو آغاز شده است. این دانشجویان شعارهایی را در قالب نقاشی دیواری“گرافیتی” بروی دیواری نقاشی کرده بودند. به دنبال دستگیری این پانزده دانشجو و متعاقبا دستگیری تعدادی دیگر از فعالان سیاسی این شهر، معترضان به خیابان ها ریخته و خواستار آزادی این زندانیان شدند. این تظاهرات با ورود ارتش به این شهر به خشونت گرایید.
 
در اعتراض به خشونت اعمال شده از سوی نیروهای ارتش، معترضان ساختمان حزب بعث و دادگستری در این شهر را به آتش کشیدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.