خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان بن غازی خود را مجهزتر می کنند

مخالفان بن غازی خود را مجهزتر می کنند
اندازه متن Aa Aa

همزمان با آغاز عملیات نظامی کشورهای غربی بر فراز آسمان لیبی و اجرای طرح منطقه پرواز ممنوع در این کشور، معترضان داخلی سعی دارند تا بیش از گذشته خود را برای انجام عملیات نظامی زمینی مجهز کنند.

در شهر اجدابیا، اگرچه بسیاری از ساکنان این شهر سعی دارند خود را به شهر بن غازی برسانند اما معترضان مسلح در بخش های مرزی شهر خود را برای هرگونه حمله احتمالی نیروهای طرفدار معمر قذافی آماده کرده اند.

یکی از شهروندان اجدابیا که قصد ترک این شهر را دارد، می گوید:“موقعیت برای ساکنان این شهر هر روز بدتر و خطرناک تر می شود، امیدواریم که خدا تمامی افرادی را که به مقابله با نیروهای بن غازی برخاسته اند حفظ کند.”

در شهر بن غازی که اوضاع کمی آرام تر است بسیاری از افرادی که تازه به صفوف معترضان پیوسته اند برای چگونگی استفاده از اسلحه و مقابله با حملات نیروهای نظامی آموزش می بیننند.

در حال حاضر بسیاری از نیروهای طرفدار معمر قذافی توسط مخالفان دستگیر شده و در زندانی در اطراف شهر بن غازی نگهداری می شوند. بسیاری از آنها می گویند که سربازان قذافی نبوده اند و آنها را مجبور کرده اند که وارد نبرد با معترضان شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.