خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید نیروهای ائتلاف برای حضور ناتو در لیبی

تاکید نیروهای ائتلاف برای حضور ناتو در لیبی
اندازه متن Aa Aa

اگرچه در بین کشورهای مختلف درباره ادامه اجرای طرح منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان لیبی یا سپردن این عملیات به نیروهای ناتو اختلافاتی وجود دارد اما هواپیماهای نظامی کشورهای ایتالیا، آمریکا و بریتانیا همچنان درحال پرواز بر فراز آسمان لیبی هستند.

گزارش ها حاکی است که درگیری ها میان نیروهای ائتلاف بین المللی و سربازان معمر قذافی در شهر طرابلس ادامه دارد اما همزمان بسیاری از کشورها می خواهند که نقش آنها محدود شده و عملیات نظامی به نیروهای ناتو سپرده شود.

جرارد لانگو وزیر دفاع فرانسه که کشورش موضعی متفاوت نسبت به حضور ناتو دارد، گفت: “نتیجه قطعنامه 1973 در واقع نتیجه ای برای جلوگیری از افزایش قدرت نظامی نیروهای قذافی و حمایت از شهروندان در این کشور است.”

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا نیز در نشستی با اشاره به اهمیت ادامه اجرای این طرح برای حمایت از مردم لیبی تاکید گفت:“موضوع اصلی برای اجرای منطقه پرواز ممنوع حفاظت از جان شهروندان است و من فکر می کنم که ما نباید خارج از این تصمیم عمل کنیم.”

با گذشت پنج روز از زمان آغاز اجرای قطعنامه 1973 بر فراز آسمان لیبی نیروهای ائتلاف اعلام کرده اند که با گسترش منطقه پرواز ممنوع از بن غازی تا طرابلس بر تمامی مناطقی که در این محدوده قرار دارد، مسلط شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.