خبر فوری
This content is not available in your region

هزاران تظاهرکننده اجلاس سران اروپا را به چالش کشیدند

هزاران تظاهرکننده اجلاس سران اروپا را به چالش کشیدند
اندازه متن Aa Aa

هزاران کارگر در اعتراض به مجموعه سیاستهای ریاضتی و اصلاحات اقتصادی سران اروپایی در پایتخت بلژیک تظاهرات کردند.

معترضان خیابانهای اصلی شهر را بسته و مانع رفت و آمد به سمت ساختمانهای نهادهای اروپایی شدند.

مسئول یکی از سندیکاهای پرتغالی شرکت کننده در این تظاهرات ابراز امیدواری می کند که آنچه که در پرتغال اتفاق افتاد و در نهایت، منجر به استعفای نخست وزیر این کشور شد، در بقیه کشورهای اروپایی هم به وقوع بپیوندد و تدابیر ریاضتی تحمیلی مورد بازنگری قرار گیرند.

یکی دیگر از مسئولان سندیکاهای اروپا هم می گوید: “ طبیعی نیست که این همه سود سهام در بین مدیران شرکتها تقسیم شود و فقط کارگران و افراد کم در آمد هزینه بحران اقتصادی را بپردازند. این نه در پرتغال، نه در بلژیک، نه در یونان و نه در هیچ جای دیگر قابل قبول نیست.”

به گزارش خبرگزاریها پلیس بلژیک برای متفرق کردن حدود بیست هزار تظاهرکننده ای که در خیابانهای منتهی به مقر اجلاس سران اروپایی در بروکسل تجمع کرده بودند، از ماشینهای آب پاش و گاز اشک آوراستفاده کرده است.

انتظار می رود که رهبران اروپایی مجموعه ای از اصلاحات اقتصادی هماهنگ با هدف کاهش بودجه و ارتقاء رقابت در درون کشورهای حوزه یورو را به تصویب برسانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.