وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تداوم اعتراض به حکومت بشار اسد در سوریه

تداوم اعتراض به حکومت بشار اسد در سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با وجود وعده اصلاحات از سوی دولت بشار اسد، اعتراض های خیابانی در سوریه ادامه دارد. مخالفان حکومت، روز جمعه در دمشق پایتخت این کشور، اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

در روزهای اخیر تظاهرکنندگان در شهر درعا، در اعتراض به فقدان آزادی سیاسی و نقض حقوق بشر در سوریه ، دست به اعتراضاتی زدند که با برخورد شدید از سوی نیروهای امنیتی روبرو شد.

گزارش ها حاکی است که بر اثر شلیک پلیس و نیروهای لباس شخصی امنیتی به معترضان، 44 تن کشته شده اند.

حاتم مالح، یکی از مدافعان حقوق بشر و از مخالفان دولت حاکم بر این کشور به یورونیوز گفت:“سوریه در آستانه انفجار اعتراض هاست و این امر مانند گلوله ای برفی در روزهای آینده بزرگ تر خواهد شد. حکومت کلید راه حل را در دست دارد اما ظاهرا در بلند مدت خواهان تغییر نیست. دستگیری در شهرستان ها ادامه دارد و روزهای آینده ثابت خواهد شد که این نطام اصلاح شدنی نیست.”

از سویی دیگر، حدود دویست تن از هواداران رئیس جمهوری این کشور نیز پنجشنبه شب ، ضمن پایکوبی خیابانی، حمایت خود از حکومت سوریه را اعلام کردند.

این در حالی است که روز گذشته مخالفان دولت بشار اسد در این شهر، مراسم تشییع اجساد کشته شدگان تظاهرات هفته گذشته را برگزار کرده بودند.