خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیا برای حل بحران لیبی پیشنهاد آتش بس می دهد

نظرها
ایتالیا برای حل بحران لیبی پیشنهاد آتش بس می دهد
اندازه متن Aa Aa

فرانکو فراتینی، وزیر امورخارجه ایتالیا اعلام کرد کشورش آمادۀ ارائه یک بستۀ پیشنهادی برای حل بحران لیبی است. ناتو نیز اعلام کرده است به زودی جزئیات به عهده گرفتن اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان لیبی و اجرای قطعنامه سازمان ملل متحد را اعلام می کند.

بستۀ پیشنهادی ایتالیا شامل اعلام آتش بس، ایجاد کریدور انساندوستانه، و چگونگی تبعید معمر قذافی، رهبر لیبی است.

آلمان که مخالف حمله نظامی به لیبی بود از پیشنهادات ایتالیا حمایت می کند. این پیشنهادات روز سه شنبه و در نشست لندن ارائه می شوند.

موسی ابراهیم، وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت لیبی گفت:“ما تنها طرف درگیر بودیم که آمادۀ پذیرش راه حل سیاسی شدیم. غرب حاضر به گفتگو نشد و چون برای برخی از اقتصادهای اروپایی پرسود بود راکت و بمب حواله مان کردند. آنچه غرب از لیبی می خواهد دموکراسی نیست، نفت است.”

طرح منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان لیبی و استفاده از گزینه های نظامی علیه سرهنگ قذافی با اصرار فرانسه و بریتانیا صورت گرفت، آمریکا به نیروهای ائتلاف پیوست، آلمان و ترکیه با حمله نظامی مخالفت کردند و ایتالیا اگرچه پایگاهایش را در اختیار نیروهای ائتلاف بین المللی قرار داد و آنان را همراهی کرد، اما خود را در حاشیه نگاه داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.