خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

ژاپن: فعالیت درمانی و مراقبتی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ

نظرها
ژاپن: فعالیت درمانی و مراقبتی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ
اندازه متن Aa Aa

مرکز درمانی “فدراسیون بین المللی صلیب سرخ” در شهر ایشیماکی، در شمال شرق ژاپن، از بخش هایی است که با پیامدهای سونامی و زلزله در این کشور دست به گریبان است.

بیشتر بیماران و آسیب دیدگانی که از مناطق تخلیه شده از سکنه به این بخش می‌آیند، گرفتار سوء تغذیه یا شوک روانی هستند.

یکی از پزشکان حاضر در مرکز درمانی این فدراسیون دربارۀ فعالیت درمانی و وضعیت بیماران آن به گزارشگر یورونیوز گفت: «سونامی اخیر به مراتب کشنده‌تر از زلزله بوده است. موارد بسیاری از حالت خفگی و کاهش حرارت بدن افراد داشتیم. مردم مناطق سونامی زده همه چیز خود را از دست داده‌اند و به دلیل از بین رفتن خانه‌های خود رنج می‌برند. برخی از آنها به بیماری‌های ناشی از تغییر شیوۀ زندگی و عادت های خود مبتلا شده‌اند. این شرایط وضعیت آنها را بسیار بد‌تر می‌کند. کمبود غذا و سرما از علت های زیان بار‌تر بودن سونامی از زلزله برای مردم آسیب دیده است.»

در منطقۀ فوکوشیما که خطر گسترش آلودگی هسته‌ای در آن افزایش یافته است، دمای هوای صفر درجه در روز و سرمای شبانه از مشکلات مردم زلزله زده بوده است.

گذشته از این مشکل، خطر تغییر جهت کنونی وزش باد در مناطق آلوده به تشعشعات هسته‌ای و انتقال مواد رادیواکتیو به قسمت‌های مسکونی در ژاپن از احتمالاتی است که نگرانی بسیاری در پی داشته است. تاکنون بادهای غربی در فوکوشیما، مواد رادیواکتیو را به سوی دریا برده اند.

با توجه به مشکلات موجود، مرکز درمانی فدراسیون صلیب سرخ بر مراقبت روانی و اجتماعی از آسیب دیدگان حوادث اخیر ژاپن، متمرکز شده است. در زلزلۀ یازده مارس در این کشور، بیش از ده هزار نفر قربانی شدند.