خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری یمن جابجایی محترمانۀ قدرت را می‌پذیرد

نظرها
رئیس جمهوری یمن جابجایی محترمانۀ قدرت را می‌پذیرد
اندازه متن Aa Aa

علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن اعلام کرد که حاضر است از قدرت کناره گیری کند. وی روز شنبه پس ازهفته‌ها اعتراض ضدحکومتی در یمن گفت که به شرط میانجی گری طرف دیگری در اختلاف وی و مخالفان حکومت حاضر است از قدرت کنار برود. وی افزود که جابجایی محترمانه در قدرت را می‌خواهد. او در حال حاضر در حال مذاکره با مخالفان است.

وی پیش تر وعده داده بود که تا پایان سال آینده از قدرت کناره بگیرد، اما مخالفان او می‌گویند که او باید امسال سمت خود را واگذار کند.

علی عبدالله صالح روز شنبه در مصاحبه‌ای با شبکۀ “العربیه” گفت:«وضعیت یمن شبیه یک بمب است. اگر با همکاری یکدیگر وضع را آرام نکنیم و احزاب سیاسی را برای گفت‌و‌گو گرد هم نیاوریم، یمن وارد جنگ داخلی ویرانگری خواهد شد که منطقه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.»

به گفتۀ علی عبدالله صالح کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس یا دولت‌های اروپایی می‌توانند نقش ميانجی‌گری میان او و مخالفانش را به عهده بگیرند. عبدالله صالح از ۳۳ سال پیش قدرت را در یمن به دست داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.