خبر فوری
This content is not available in your region

روند انتخاب رییس جمهور کوزوو برخلاف قانون اساسی اعلام شد

روند انتخاب رییس جمهور کوزوو برخلاف قانون اساسی اعلام شد
اندازه متن Aa Aa

دادگاه قانون اساسی کوزوو روز دوشنبه انتخاب بهجت پاکولی به عنوان رییس جمهوری کوزوو را برخلاف قانون اساسی خواند. وی که رهبر حزب اتحاد جدید برای کوزووست، روز بیست و دوم فوریه توسط پارلمان کوزوو به ریاست جمهوری منطقۀ خودمختار کوزوو انتخاب شد.

دادگاه قانون اساسی کوزوو بر اساس شکایت دو حزب “دمکراتیک کوزوو” و “اتحاد برای آیندۀ کوزوو” علیه روند انتخاب بهجت پاکولی به عنوان رییس جمهوری، تصمیم گیری کرده است.

هنوز مشخص نیست که با رای دادگاه قانون اساسی آیا بهجت پاکولی از مقام خود مجبور به استعفا خواهد شد و یا انتخابات مجدد برای برگزیدن رییس جمهوری برگزار می شود. با این حال، به نظر می رسد این امر بر مشکلات سیاسی کوزوو که در سال 2008 اعلام استقلال کرد، بیفزاید.

بهجت پاکولی تنها نامزد ریاست جمهوری برای منطقۀ خودمختار کوزوو بود که در پی ائتلاف با حزب دمکراتیک کوزوو به رهبری هاشم تاچی، نخست وزیر کوزوو به پارلمان این کشور معرفی شد. بهجت پاکولی به عنوان ثروتمندترین فرد در کوزوو شناخته می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.