خبر فوری
This content is not available in your region

نیروهای واتارا به آبیجان نزدیک شدند

نظرها
نیروهای واتارا به آبیجان نزدیک شدند
اندازه متن Aa Aa

درپی نزدیک شدن نیروهای مسلح طرفدار آلاسان واتارا به شهر آبیجان، نگرانی ها نسبت به وقوع جنگ داخلی میان طرفداران دو مدعی ریاست جمهوری افزایش یافت.

اگرچه شب گذشته لوران باگبو از درخواست خود برای آتش بس میان دو طرف خبر داد اما طرفداران واتارا در حال حاضر درشهر ابوبو در حومه آبیجان مستقر شده اند . همچنین طرفداران واتارا موفق شده اند تا کنترل شهر یاموسکرو پایتخت ساحل عاج را نیز دردست بگیرند.

یکی از نیروهای طرفدار وتارا در شهرابوبو می گوید:” تنها راه حل برای باگبو این است که از قدرت کناره گیری کند. ما می دانیم که او کجا می خوابد و اسلحه های آنها کجا مخفی شده است. اگر فکر می کنند که ما حرکت نخواهیم کرد، می توانند نگاه کنند. ما همین هفته وارد آبیجان خواهیم شد.”

با وجود حضور نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در شهرهای بزرگ ساحل عاج اما آتش جنگ میان دو طرف هر لحظه برافروخته تر می شود.

در حال حاضر هزاران نفر از ساکنان آبیجان به دنبال راهی برای خروج از این شهر هستند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده که بین 700 هزار تا یک میلیون نفر از مردم ساحل عاج به علت درگیری های داخلی، به شهرهای دیگر فرار کرده یا به کشورهای همسایه پناهنده شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.