خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگو با رئیس مرکز آوارگان در لامپدوزا 

نظرها
گفتگو با رئیس مرکز آوارگان در لامپدوزا 
اندازه متن Aa Aa

یورونیوز: ما با “کنو گالیپو“ رئیس مرکز اجتماع مهاجرین در “لامپدوزا”
 گفتگومی کنیم…آقای “گالیپو” متشکرم که دعوت ما را پذیرفتید.
 
آقای برلوسکونی وعده داده است که “لامپدوزا” ظرف دو یا سه روز دیگر بار در اختیار و کنترل کامل ساکنین این جزیره قرار گیرد…آیا این تعهد قابل اجراست اگر  قایقهای حامل مهاجرین  همچنان در این جزیره لنگر بیندازند؟
 
کنو گالیپو: بله ، ما به آنچه می گوییم متعهدیم به شرط آنکه مهاجرین به محض ورود، به جای دیگری منتقل شوند. اگر تعدادشان هزار نفر در روز باشد، هزار نفر باید از لامپدوزا منتقل شوند. وگرنه ظرف چند هفته، دوباره به جای اول برمی گردیم. وعده آقای برلوسکونی روشن است: برای هر قایقی که به محل می آید، باید وسیله انتقال به همان اندازه فراهم باشد. و به این صورت،  لامپدوزا به اوضاع طبیعیش بر می گردد. 
 
یورونیوز: نظرتان در مورد اکراه برخی مناطق ایتالیا برای پذیرش آوارگان لامپدوزا چیست؟ 
 
کنو گالیپو: ایتالیا کشوری بزرگ است و من اطمینان دارم تمام مناطق آن تلاش خود را بکار خواهند برد تا مهاجرین را پذیرفته و به آنها کمک کنند. دولت طرحی دارد که ظرف چند ساعت آینده به مرحله عمل گذاشته خواهد شد. مطمئنم هر منطقه ای سهم خود را ادا خواهد کرد. 

 
یورونیوز: در مورد اوضاع در چند ساعت گذشته چه می توانید بگوئید؟ آیا مردم هنوز سرپناه مناسب ندارند؟ غذا خورده اند؟ آب دارند؟
 
کنو گالیپو: غذا و آب در دسترس همگان است، اما برای اقلام دیگر سخت در مضیقه هستیم. ما مرکزی داریم که تنها می تواند پذیرای 850 نفرباشد. در این لحظه، 5800 آواره در لامپدوزا هستند. شب گذشته، 6700 نفر دراین مرکز شب را به صبح آوردند. بنابراین می توانید شرایط  پذیرایی از آنها در سطحی که ما می خواهیم، متصور شوید. 
 
یورونیوز: رئیس جمهور ایتالیا گفته است که لامپدوزا نه تنها بخشی از ایتالیا، بلکه جزئی از اروپاست. چه انتظاری از اروپا دارید؟
 
کنو گالیپو: اروپا هم مثل ایتالیا باید به لامپدوزا کمک کند. بدون شک، بر اساس اطلاعاتی که ما همه روزه از دولتهای اروپایی دریافت می کنیم، آنها در شرایطی هستند که بتوانند به این مسئله کمک کنند. تلاش آنها باید بر انتقال مهاجرین از ساحل لامپدوزا متمرکز گردد زیرا اگر مهاجرین وارد ایتالیا شوند و آنرا ترک نکنند، ما دچار مشکلات فراوانی خواهیم شد.
 
یورونیوز: کنو گالیپو، رئیس مرکز مهاجرین لامپدوزا، متشکرم که به ما پیوستید.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.