خبر فوری
This content is not available in your region

نیروگاه هسته ای دیگری در فوکوشیما آسیب دید

نظرها
نیروگاه هسته ای دیگری در فوکوشیما آسیب دید
اندازه متن Aa Aa

در پی اعلام آسیب دیدگی نیروگاه هسته ای دیگری به نام “دایینی” در استان فوکوشیما، دولت ژاپن خواستار ارتقای سریع ایمنی تمام نیروگاه های هسته ای در این کشور شد.

یک موسسه تحقیقاتی روز چهارشنبه در نشستی خبری اعلام کرد که در بخش توزیع برق رآکتور شماره یک نیروگاه هسته ای دایینی واقع در استان فوکوشیما، دود دیده شده است.

این در حالی است که نیروگاه هسته ای داییچی واقع در 240 کیلومتری شمال شهر توکیو پس از وقوع سونامی آسیب دید و تشعشات اتمی راکتورهای آن همچنان بحران ساز است.

زلزله و سونامی متعاقب آن در بیستم اسفند ماه، سبب قطع برق در نیروگاه اتمی دایچی شد و براین اساس سیستم خنک کننده راکتورها از کار افتاد.

در حال حاضر متخصصان فرانسوی برای بازسازی تاسیسات برق این نیروگاه به یاری ژاپنی ها رفته اند.

از سویی دیگر زلزله و سونامی اخیر در ژاپن حدود 27 هزار کشته و مفقود الاثر برجا گذاشته است.

شهروند سی ساله ای که خانه اش در اثر وقوع سونامی ویران شده است به خبرنگار اعزامی یورونیوز گفت:“هر شب، خواب می بینم که مثل گذشته همراه با خانواده در خانه ام هستم. وقتی که بیدار می شوم در می یابم که آنان را تنها در رویا دیده ام. سونامی همه آنان را با خود برد.”

در حالی که صدها هزار نفر از شهروندان شمال شرقی ژاپن در اقامتگاه های موقت به سر می برند، آلودگی آب و سبزیجات به مواد پرتوزا نیز به مشکلات اجتماعی پس از زلزله در ژاپن افزوده است.

همچنین از بحران اتمی استان فوکوشیمای ژاپن به عنوان بدترین رویداد هسته ای جهان طی 25 سال گذشته یاد می شود. گفتنی است که ژاپن 55 نیروگاه هسته ای فعال دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.