خبر فوری
This content is not available in your region

پیداشدن بقایای اجساد حادثه سقوط هواپیما پس از دو سال

نظرها
پیداشدن بقایای اجساد حادثه سقوط هواپیما پس از دو سال
اندازه متن Aa Aa

دو سال پس از حادثه سقوط هواپیمای ایرباس، سرانجام بقایای اجساد شماری از مسافران پیدا شد. هواپیمای ایرباس 330 که از ریودوژانیروی برزیل به مقصد پاریس فرانسه پرواز می کرد در اقیانوس اطلس سقوط کرد و همه 228 مسافر و خدمه پرواز کشته شدند.

تیم جستجو در چهارمین تلاش خود موفق شده است که بقایای این هواپیما را در اعماق اقیانوس پیدا کند.

دو سال پس از این حادثه پیدا نکردن دستگاه ضبط اطلاعات پرواز، یا جعبه سیاه، سوالات زیادی را درباره این حادثه بی پاسخ گذاشته است. مدیر دفتر بررسی حوادث فرانسه می گوید: «ما می دانیم که جعبه سیاه یا دستگاه ضبط اطلاعات پرواز در بدنه هواپیما باقی مانده است و مطمئن هستیم که می توانیم آن را پیدا کنیم. در این مورد خاص پیدا کردن و بازیابی اطلاعات جعبه سیاه کار آسانی است.»

بلافاصله پس از این حادثه نیروی هوایی برزیل عملیات جستجو و نجات را آغاز کرد. عملیاتی که به همراه دو عملیات جستجوی پس از آن بیست میلیون یورو هزینه داشت و بیش از آن که به سوالها پاسخ دهد بر ابهامات افزود.

ماه گذشته پس از آن که خویشاوندان قربانیان در یک پرونده حقوقی موفق شدند خطوط هوایی ایرفرانس و شرکت هواپیماسازی ایرباس را در این حادثه مقصر اعلام کنند تلاشهای جدید برای یافتن بقایای این هواپیما آغاز شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.