خبر فوری
This content is not available in your region

فرانسه آماده تخلیه دوازده هزار تبعه خود از ساحل عاج

فرانسه آماده تخلیه دوازده هزار تبعه خود از ساحل عاج
اندازه متن Aa Aa

در حالی که طرفداران الاسان واتارا، رییس جمهور مدعی ساحل عاج قول حمله ای سریع برای تضعیف مواضع لوران باگبو، رییس جمهور خودخوانده این کشور را داده اند، سرشماری و گروه بندی اتباع اروپایی و بخصوص فرانسوی که اکثریت را تشکیل می دهند در سه نقطه آبیجان، پایتخت این کشور همچنان ادامه دارد.

این تبعه فرانسوی که در انتظار بازگردانده شدن به کشورش در یک اردوگاه زندگی می کند، می گوید: “وقتی آنها وارد خانه ما شدند، اول خواستند به ما تجاوز کنند ولی خوشبختانه افراد خوبی در بین آنها بودند که مانع این کار شدند و سپس شروع به تخریب وسائل خانه کردند، ما توانستیم از آنجا فرار کنیم و بعد ارتش فرانسه آمد و حالا اینجاییم.”

فرانسه 150 سرباز دیگر برای تخلیه احتمالی دوازده هزار تبعه خود از ساحل عاج به این کشور اعزام کرده است.

کریستالینا گورگیوا، کمیسر اروپا در امور بحران و کمکهای بشر دوستانه هم از لوران باگبو و الاسان واتارا خواست که به احترام مردم، کشورهای همسایه و بشریت از غیر نظامیان حمایت کرده و به کسانی که در زمینه کمکهای بشر دوستانه کار می کنند اجازه فعالیت دهند.

او همچنین از طرفهای درگیر خواست تا مانع بروز جنگ داخلی در ساحل عاج شوند.

با اعزام سرباز کمکی دیگر، تعداد نیروی نظامی فرانسه در ساحل عاج هم اکنون به 1650 نفر رسیده است.

به گزارش خبر گزاری فرانسه، در حمله سه شنبه هفته گذشته نیروهای وفادار به الاسان واتارا به شهر” دووه کووه” در غرب ساحل عاج بین 330 تا یک هزار تن از چریکان طرفدار لوران باگبو رییس جمهوری خود خوانده این کشور کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.