خبر فوری

" آخرین نبرد برای کنترل پایتخت اقتصادی ساحل عاج"

" آخرین نبرد برای کنترل پایتخت اقتصادی ساحل عاج"
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین گزارش رسیده از آبیجان حاکیست چندین هزار نفر از حامیان مسلح آقای واتارا از ضلع شمالی شهر و با هدف براندازی کامل آقای باگبو، آخرین نبرد خود را آغاز کرده اند.
 
با ادامه درگیری ها در ساحل عاج، هلی کوپترهای فرانسه روز دوشنبه به یک پایگاه نیروهای حامی لوران باگبو در آبیجان آتش گشودند. فرانسه می گوید نظامیان این کشور به درخواست سازمان ملل متحد و با هدف محافظت از غیرنظامیان وارد عمل شده اند.
 
ساحل عاج پس از انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال گذشته میلادی دستخوش ناآرامی شد. در این انتخابات، لوران باگبو که بر مسند ریاست جمهوری بود به آلاسان واتارا باخت اما حاضر به واگذاری قدرت نشد.
 
قصر ریاست جمهوری و ساختمان رادیو و تلویزیون در اختیار حامیان آقای باگبو اما فرودگاه شهر در کنترل نیروهای فرانسوی است. 
 
حامیان آقای واتارا با سرنوشت ساز خواندن نبرد روز دوشنبه آنرا آخرین حمله به مواضع رقیب خوانده اند. خود وی نیز گفته است در 48 ساعت آینده نیروهای تحت امر وی کنترل آبیجان را در دست خواهند گرفت.  
 
روز دوشنبه همچنین چندین خارجی از جمله دو تبعه فرانسه از هتلی در شهر آبیجان توسط مردان مسلح ربوده شدند. بیش از 12 هزار تبعه فرانسه در ساحل عاج سکونت دارند.   
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.