خبر فوری

مخالفان نظربایف: انتخابات دموکراتیک نبود

مخالفان نظربایف: انتخابات دموکراتیک نبود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نتایج انتخابات قزاقستان حاکی از برد دوباره نورسلطان نظربایف در انتخابات ریاست جمهوری است.

بر اساس نتایج شمارش آراء که از سوی کمیته انتخابات اعلام شد، آقای نظربایف موفق به کسب بیش از 95 درصد آرا شده است و به این ترتیب ،برای مدت پنج سال دیگر بر قزاقستان حکومت خواهد کرد.

این دور از انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان در حالی برگزار شد که احزاب مخالف دولت، انتخابات را تحریم کرده بودند.همچنین بعد از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به نفع آقای نظربایف، سازمان امنیت و همکاری اروپا در اظهار نظری اعلام کرد که این انتخابات بر مبنای دموکراتیک برگزار نشده است و برنده این انتخابات در غیاب دیگر رقبای خود به پیروزی رسیده است.

نور سلطان نظر بایف 70 ساله که دو دهه است قدرت را در این کشور در دست دارد، علیرغم اعتراضات داخلی و فشار جامعه بین المللی، فرصتی برای حضور نیروهای مخالف در عرصه سیاسی این کشور فراهم نکرده است.

قزاقستان نهمین کشور دنیا از لحاظ وسعت محسوب می شود که به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور و نزدیکی با روسیه و چین و نیز داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز یکی از مهمترین کشورهای صادرکننده نفت و گاز جهان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.