خبر فوری
This content is not available in your region

حیثیت برلوسکونی و دادگاهی با سه قاضی زن

نظرها
حیثیت برلوسکونی و دادگاهی با سه قاضی زن
اندازه متن Aa Aa

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا خود را برای یکی از روزهای سخت دوران حکمرانی اش آماده می کند.

ششم آوریل روزی است که قرار است آقای برلوسکونی به اتهام پرداخت پول و

برقراری رابطه جنسی با دختری به نام روبی در زمانی که او کمتر از هجده سال داشته، محاکمه شود.

مسئولیت برگزاری این دادگاه بر عهده سه قاضی زن است و آقای برلوسکونی پیشاپیش اعلام کرده است که در این دادگاه حاضر نخواهد شد.

همزمان پارلمان ایتالیا نیز روز سه شنبه قرار است با رای گیری در بین نمایندگان تصمیم گیرد که آیا این دادگاه بعد از روزچهارشنبه ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر.

اگرچه با توجه به نفوذ آقای برلوسکونی در پارلمان پیش بینی ها مبنی بر توقف ادامه برگزاری دادگاه او در روزهای آینده است.

پروفسور جیمز والستون، تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه رم می گوید:“آنچه تاکنون دیده ایم، فهرستی طولانی از نام شاهدانی از هر دو طرف است که نشان می دهد بزودی به جای محاکمه قرار است یک صحنه کاباره پر از چهره های معروف را شاهد باشیم. همزمان، برلوسکونی و سیاستمدارانش سعی می کنند برای اتلاف وقت، این پرونده را به دادگاه دیگری بکشانند.”

هفته گذشته نیز تعدادی از طرفداران سیلویو برلوسکونی در حمایت از او در رم اقدام به برپایی تظاهرات کردند. یکی از زنان حامی نخست وزیر ایتالیا می گوید:“من عاشق برلوسکونی هستم زیرا او انسان خوبی است. او همه شرایط را برای بهبود زندگی مردم فراهم می کند بدون اینکه به این توجه کند که مخالف او هستند یا موافق او. اما آنها می خواهند برلوسکونی را از بین ببرند و این نامردی است.”

درمقابل، مخالفان آقای برلوسکونی امیدی به محکومیت او در داگاه ندارند. یکی از آنها می گوید: “می دانم که هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. او خیلی قدرتمند است و براحتی می تواند همه شواهد را از بین ببرد.”

رسانه های ایتالیا از روز سه شنبه در مقابل دادگاه صف کشیده اند و در انتظار برگزاری دادگاه نخست وزیر این کشورند اگرچه به خبرنگاران اجازه ورود به دادگاه داده نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.