خبر فوری

افزایش نگران کننده سطح مواد پرتوزا در آبهای فوکوشیما

افزایش نگران کننده سطح مواد پرتوزا در آبهای فوکوشیما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بررسی ها بر روی آب اطراف نیروگاه فوکوشیما حاکی از افزایش میزان نشت مواد رادیواکتیو از این راکتورها به آب های اطراف است. تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است که سطح مواد رادیو اکتیو در آب اطراف نیروگاه، نشان دهنده افزایش سطح این مواد تا 7.5 میلیون برابربیش از حد مجاز است.

دولت ژاپن با افزایش سطح مواد رادیو اکتیو به حد بسیار خطرناک از سازمان انرژی اتمی روسیه درخواست کرده تا با استفاده از امکانات خود، برای تصفیه آب آلوده به این مواد به ژاپن کمک کند.

با هشدار دولت ژاپن نسبت به آلودگی سطح وسیعی از آب دریا به مواد پرتوزا، بازار فروش محصولات دریایی که خوراک اصلی مردم ژاپن را تشکیل می دهد، بشدت کساد شده است.

یکی از ماهی فروشان در توکیو درباره دلایل کم شدن مشتری های خود می گوید: “این مساله ای بسیار جدی و خطرناک است. اگر دولت به طور شفاف اطلاعاتی دراین باره ارایه دهد، مشتری ها نیز با خیال راحت می توانند از ماهی های ما استفاده کنند. کمکی که دولت میتواند به ما بکند این است که بگوید حداقل ماهی های عرضه شده به بازار آلوده نیستند.”

بانک مرکزی ژاپن نیز با انتشار نتایج یک نظرسنجی اعلام کرد که صنایع بزرگ این کشور نسبت به وضعیت اقتصاد این کشور در سه ماه آینده خوشبین نیستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.