خبر فوری

چشم اندازمثبت رشد اقتصاد جهانی

چشم اندازمثبت رشد اقتصاد جهانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه با وجود زلزله اخیر در ژاپن، روند بهبود اقتصاد جهانی را مثبت ارزیابی کرد اما هشدار داد، بانکداران مرکزی باید هر چه بیشتر تلاش خود را بر مقابله با تورم متمرکز کنند.

پی یر کارلو پادوآن اقتصاددان ارشد سازمان همکاری اقتصادی و توسعه می گوید:“به نظر می رسد اقتصاد جهانی با قوتی بیشتر از آنچه ما در ماه نوامبر پیش بینی کردیم، رشد می کند. چشم انداز رشد اقتصادی هفت کشور صنعتی جهان به غیر از ژاپن، سه درصد پیش بینی می شودالبته در لایه های زیرین این رشد، خطر تورم نهفته است.”

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، پیش بینی کرد در سه ماهه دوم سال میلادی جاری، کانادا با 3.8 درصد بالاترین و بریتانیا با یک درصد پایین ترین رشد اقتصادی را در میان هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت، به استثنای ژاپن خواهند داشت.

این سازمان با وجود آنکه پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی جهان نسبت به پیش بینی قبلی در ماه نوامبر افزایش داد اما نسبت به افزایش نرخ تورم و میزان بیکاری ابراز نگرانی کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.