خبر فوری

نخست وزیر ایتالیا و جنجال "روبی گیت"

نخست وزیر ایتالیا و جنجال "روبی گیت"
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

زنی که بزرگترین جنجال رسانه ای علیه سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا به او مربوط می شود، کریمه المحروق نام دارد که البته با نام روبی شناخته شده تر است. او درتاریخ 11 نوامبر 2010 هجدهمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت. این تاریخ خالی از اهمیت نیست، زیرا نخست وزیر ایتالیا متهم به داشتن رابطه جنسی با او در زمانی است که کمتر از 18 سال داشته است. در همین ارتباط گفته شده که این دختر جوان مراکشی الاصل در ازای پرداخت 187 هزار یورو به میلان آورده شد تا یک سالن زیبایی تاسیس کند.

بنا به تحقیق بازپرسان پرونده در میلان، دیدارهای متعددی بین برلوسکونی و روبی در ویلای سان مارتینو در منطقه آرکور، یعنی محل اقامت نخست وزیر در نزدیکی میلان، اتفاق افتاده است. بنا به همین تحقیق، بین 14 فوریه تا 2 ماه مه 2010، روبی درحالی که هنوز زیر سن قانونی بوده، 13 بار در پارتی های موسوم به“بونگا-بونگا“، که دختران جوان در آن به استریپ تیز می پرداخته اند، شرکت کرده است. در این زمان او هنوز توسط برلوسکونی برای ارتباط نزدیکتر انتخاب نشده بود.

اما سیلویو برلوسکونی با اتهام دیگری نیز روبروست و آن سوء استفاده از قدرت است، که در صورت اثبات، مجازات 12 سال زندان دارد. این مربوط به زمانی است که او تلاش کرد تا با تلفن، روبی را که به اتهام سرقت بازداشت شده بود از زندان بیرون آورد. او به افسران مرکز پلیس اطمینان داده بود که روبی خواهرزاده حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر است.

به این ترتیب روبی آزاد و تحویل زنی بنام نیکول مینه تی شد. نیکول مینه تی قبلا متخصص بهداشت دندان برلوسکونی بود که سپس به عضویت شورای شهر لمباردی درآمد و متهم است که یک دختر زیر سن قانونی را به سمت فحشا سوق داده است.

در ژانویه 2011 این رسوایی به جنجال کشیده شد. نخست وزیر ایتالیا تحت فشار قرار گرفت و دربرابر مردم این کشور همه چیز را انکار کرد.

او گفت: “هیچ گونه سوء استفاه از قدرتی دربین نیست، به هیچ وجه با فحشا سروکار نداشته ام، بویژه با دختران زیر سن قانونی. چیزی وجود ندارد که ازآن شرمنده باشم.”

اما روز سه شنبه، روزنامه “کوریره دلا سرا“، یک مکالمه تلفنی بین برلوسکونی و نیکول مینه تی را منتشر کرد که مربوط به اول ماه اوت 2010 است. در این مکالمه برلوسکونی به مینه تی می گوید: “مهم اینست که افراد متعددی شهادت خواهند داد که روبی در مورد سنش دروغ گفته است.”

اکنون این جنجال که به “روبی گیت” معروف شده و دیگر رسوایی های مربوط به برلوسکونی، نظیر مسائل مالی رسانه های تحت مالکیت او را، تحت تاثیر قرار داده است، درک آن برای افکار عمومی روز به روز پیچیده تر می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.