خبر فوری

بررسی تغییرات اقلیمی در بانکوک

بررسی تغییرات اقلیمی در بانکوک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان دویست کشور از 14 تا 19 فروردین 1390 در بانکوک پایتخت تایلند گردهم می آیند تا موضوع تغییرات اقلیمی، کنترل گازهای گلخانه ای و کمک به کشورهای فقیر را بررسی کنند.

نمایندگان این کشورها در قالب طرح سازمان ملل متحد، سعی در هدفمند و اجرایی کردن تصمیمات گرفته شده در نشست کانکون مکزیک، که در آذرماه سال گذشته برگزار شد دارند.

یک مقام سازمان ملل متحد گفت که بایستی به این تصمیمات و محدودیت زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای آنها توجه و به موضوعات لازم پرداخته شود.

یکی از تصمیمات نشست کانکون جمع آوری کمکی 100 میلیارد دلاری برای کشورهای فقیر جهت جلوگیری از تخریب لایه اوزون و افزایش دمای کره زمین بود.

با افزایش مصرف سوخت های فسیلی و میزان گازهای گلخانه ای که به تخریب محیط زیست و از همه مهمتر لایۀ اوزن منجر شده است تغییرات اقلیمی و جلوگیری از تخریب خاک و جو کرۀ زمین به دغدغۀ اصلی بشر تبدیل شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.